مدیریت منابع انسانی در فرش

3651 بازدید
مدیریت منابع انسانی در فرش
  • توضیحات

    تولید فرش در اقتصاد ایران مزیتی نسبی بشمار میاید . از عوامل مرتبط با این هنر ، نیروی انسانی، سرمایه ، تکنولوژی و مواد اولیه که عنصر اصلی تعیین کننده استاندارد تولید است .

  • تماس با کارشناسان ما

    تلفن ثابت : 03154750013

    تلفن همراه : 09123893187

    ایمیل : info[@]delsacarpet.com

تولید فرش در اقتصاد ایران مزیتی نسبی بشمار میاید . از عوامل مرتبط با این هنر ، نیروی انسانی، سرمایه ، تکنولوژی و مواد اولیه که عنصر اصلی تعیین کننده استاندارد تولید است .

  *نیروی انسانی بعنوان عنصر اصلی در فرش دستباف از مدیریت تولید با افراد ذی ربط تا مرحله ای که کالا آمادگی حضور در بازار را دارد نیز مدیریت بازار پیوسته با نیروی انسانی به طور مستقیم در ارتباط است.

  *مدیریت منابع انسانی در فرش تخصص ویژه ای است که کوشش می کند تا در جهت بدست آوردن رضایت عوامل انسانی مرتبط با هنر – صنعت فرش بعنوان یک کالای سود آور، سیاست گذاری، برنامه ریزی و فعالیت کند.

  *توجه به مدیریت منابع انسانی در واقع جنبه مدیریت انسانی ست و مهمترین عوامل در ارتقای کیفیت و کمیت تولیدات و ارائه تولید و خدمات مرتبط با فرش در یک سازمان یا شرکت تولیدی یا سایر ارگانهای مرتبط می باشد.مدیران منابع انسانی نیز با مسائل مربوط به نیروی انسانی در جهت تامین تا تحقق اهداف ارگان یا سازمان یا شرکت تولیدی و ...را پیگیری و اجرا می کند.

  *به طور کلی"فلسفه جدید مدیریت منابع انسانی، ساختار و سازماندهی آن به شکل امروزی همگی نتیجه تعامل میان مجموعه حوادث و تحولاتی ست که با وقوع انقلاب صنعتی در انگلستان(حدود1760) آغاز شده است و تا به امروز ادامه دارد. البته پیدایش و رشد تدریجی مدیریت منابع انسانی به پیشتر از آن و دوران باستان بازمیگردد."(سعادت،1385،9).از آنجا که در شغلهای مرتبط با فرش

  الف نیاز به مهارتها و تواناییهای گوناگون وجود دارد.

ب هویت در انسجام انجام کار موثر است.

  پ انجام وظایف درهر حیطه مهم است.

  ت آزادی عمل و خلاقیت تصمیم گیری مراحل کار مهم است.

  ث نتایج حاصله از موارد فوق در یک مثلا پروسه ی تولید نحوه عملکرد عوامل را در بازخور نشان می دهد.

  از اینجاست که (هویت،تنوع و با اهمیت بودن)دلیلی بر عملکرد افراد میشود.ویژگیهای عامل انسانی( ergonomics )که با ابزار، وسایل تجهیزات و شرایط کار در جهت حداکثر کارایی که همراه با بهداشت و ایمنی کار و رضایت نیروی انسانی باشد نیز در این شاخه مدیریت گنجانده می شود.هر چند فرش در آغاز بافته شدن و شکل گیری اش بر اساس ویژگی های زیستی و اقلیمی و فیزیکی انسان ها شکل گرفته است،اما؛طراحی و مدیریت صحیح عوامل انسانی در حیطه فرش دستباف در کنار موارد فوق از بروز عوارض فیزیولوژیکی منفی در نیروی انسانی می کاهد.

 

برچسب ها:
مدیرسایت 1395/11/14
دیدگاه شما
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید