نقلی بر مدیریت منابع انسانی

3782 بازدید
نقلی بر مدیریت منابع انسانی
  • توضیحات

    با انقلابی که در صنعت رخ داد ،نهضت کارگری،نهضت مدیریت علمی، روانشناسی صنعتی و مکتب روابط انسانی را در هم آمیخت. و منابع انسانی در مقوله هنر – صنعت فرش از دو زاویه قابل بررسی میباشد:

  • تماس با کارشناسان ما

    تلفن ثابت : 03154750013

    تلفن همراه : 09123893187

    ایمیل : info[@]delsacarpet.com

الف - اداری و سازمانی

  ب - غیر اداری

  در  perceptual-motor  (شیوه ادراکی – حرکتی ) ، پیامدهای روانی انسانها با ابزارو وسایل، محیط کار، اطلاعات و تکنولوژی ، قابل بررسی است  ، که انضباط کار که بدون خستگی انجام شود،  نتیجه همگونی مدیریت صحیح در این شیوه است.

  در جریان برنامه ریزی نیروی انسانی شمه ای از حقوق و دستمزدها این حیطه ی مدیریت را در هنر – صنعت فرش شرح میدهیم :

از دلایل توجه و دقت نظر مهم مرتبط با این هنر-صنعت کسب درآمد کافی برای گذراندن امور زندگی و بهبود معیشت است.

  " دستمزد و حقوق در واقع چیزی بیشتر از ارضای نیازهای زندگی منابع انسانی یک سازمان را در بر دارد.حقوق و دستمزد مناسب در طرز رفتار، سطح زندگی، قدرت خرید و سلامتی روحی – روانی افراد یک جامعه تاثیر بسزایی دارد و نهایتا باعث افزایش تولید و کارایی در سازمانها خواهد گردید و حقوق و دستمزد غیر منصفانه باعث ایجاد بحران اقتصادی، تقلیل کارایی، رفتارهای ناهنجار و مفاسد اجتماعی میگردد ، پس باید بدان توجه کافی مبذول گردد."  مثلا رفتارهای ناهنجار مرتبط با حقوق و دستمزد نامناسب برای یک بافنده سبب کم کاری پنهان و آشکار،عدم ارائه فرشهای مطلوب، عدم توجه به معیارهای مدنظر ارباب رجوع، انجام ندادن صحیح کارها، سواستفاده هایی چون غلط بافی میشود.

  در واقع دستمزد با حقوق متفاوت است، دستمزد مبلغ خالصی ست که به کارگر پرداخت میشود"مبنای محاسبه آن ساعت است و منظور از حقوق پرداختهایی ست که ماهانه صورت می پذیرد.دستمزد متداولترین شیوه پرداخت به کارگران و حقوق متداولترین شیوه پرداخت به کارمندان است." همچنین در دیگر موارد مرتبط با مدیریت منابع انسانی در فرش مزایایی مانند بیمه، هزینه زندگی ، از طرفی سطح زندگی که در جوامع مختلف و طبقات مختلف متفاوت است.

و اهمیت حقوق ودستمزد آنقدر زیاد است که با نظریه های مانند اتحادیه ها، عرضه و تقاضا،قدرت پرداخت، قوانین و مقررات دولتی، کارایی،زندگی فرهنگی و ارزشی ارتباطی تنگاتنگ دارد ...

 

 

برچسب ها:
مدیرسایت 1395/11/19
دیدگاه شما
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید