نحوه نگهداری و مراقبت فرش

2859 بازدید
نحوه نگهداری و مراقبت فرش
  • توضیحات

    صحیح ترین روش نگهداری فرش لوله کردن و جای دادن آن در نایلون میباشد. بنابراین در هنگام خرید، نایلون آن را به صورت سالم نگهداری کرده تا در آینده هنگام حمل و نقل یا نگهداری در انبار مورد استفاده قرار دهید . فرش ها نباید در محل

  • تماس با کارشناسان ما

    تلفن ثابت : 03154750013

    تلفن همراه : 09123893187

    ایمیل : info[@]delsacarpet.com

صحیح ترین روش نگهداری فرش لوله کردن و جای دادن آن در نایلون میباشد. بنابراین در هنگام خرید، نایلون آن را به صورت سالم نگهداری کرده  تا در آینده هنگام حمل و نقل یا نگهداری در انبار مورد استفاده قرار دهید . فرش ها نباید در محل مرطوب یا در مقابل نور مستقیم خورشید نگهداری شوند.

همیشه جهت برای شستشو و خرید فرش ماشینی از خدمات شرکت‌های معتبر و دارای مجوز استفاده شود. شستشوی غیراصولی و استفاده از مواد شوینده‌ی اسیدی یا قلیایی باعث آسیب خوردن فرش خواهد شد. پس از شتستشوی فرش توسط قالی‌شویی های معتبر یا پس از مرطوب شدن فرش به هر دلیل، مطمئن شوید که رطوبت فرش به طور کامل از بین رفته ،  زیرا وجود رطوبت در فرش به طور مرتب باعث پوسیدگی الیاف آن میگردد.

دیگر اینکه روش صحیح برای حمل فرش سنتی ، لوله یا رول کردن آن است. تا کردن فرش ایرانی می‌تواند به تار و پود فرش آسیب بزند و حتی ممکن است در صورت افزایش فشار، باعث پارگی فرش گردد. چنانچه ناچار به تا کردن فرش هستید، سعی کرده که هر چه زودتر تای فرش را باز کنید و قبل از پهن کردن، آن را محکم لوله کرده و پس از مدتی پهن گردد.

سعی شود فرش  را در محلی که نور مستقیم خورشید به آن می‌تابد قرار ندهید. زیرا در طولانی مدت این امر سبب کاهش کیفیت و آسیب رنگ‌های فرش می‌شود.

توجه داشته باشید برای جارو کردن فرش ماشینی از جاروهای دستی استفاده نشود. این نوع جارو باعث سایش سطح فرش شده  و علاوه بر آن بخشی از گرد و خاک را به میان پرز‌های فرش هدایت می‌کند که این ، خود باعث بروز بیماری در طولانی مدت میشود . بنابر این بهترین وسیله برای تمیز کردن گرد و خاک از روی فرش ماشینی جاروی برقی میباشد .

 

برچسب ها:
مدیرسایت 1396/03/24
دیدگاه شما
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید