عوامل موثر در تعیین قیمت فرش

1624 بازدید
عوامل موثر در تعیین قیمت فرش
  • توضیحات

    در تعیین قیمت فرش ماشینی عوامل زیادی مؤثر هستند از جمله آنها سایز فرش انتخاب رنگبندی نخ ها کیفیت نخ طرح انتخابی بازار پسند رجشمار فرش و عوامل دیگری ...

  • تماس با کارشناسان ما

    تلفن ثابت : 03154750013

    تلفن همراه : 09123893187

    ایمیل : info[@]delsacarpet.com

در تعیین قیمت فرش ماشینی عوامل زیادی مؤثر هستند از جمله آنها سایز فرش, انتخاب رنگبندی نخ ها , کیفیت نخ , طرح انتخابی بازار پسند , رجشمار فرش و عوامل دیگری ...

تاثیر اندازه در قیمت فرش ماشینی
فرش های ماشینی دارای سایزبندی های 6متری 9متری ،12 متری و همچنین در اندازه سفارشی با توجه به سفارش مشتری قابل اجرا میباشد .هر چه فرش دارای اندازه بیشتری باشد دارای قیمتی بالاتر نیز خواهد بود و از بین فرش های گفته شده ابتدا فرش سفارشی و بعد از آن فرش 12 متری ماشینی دارای قیمتی بالاتری استقیمت فرش شش متری را نیز با توجه به فرش 12 متری می توان تعیین کرد که قیمت فرش 6 متری تقریبا نصف قیمت فرش 12 متری می باشد این موضوع برایقیمت فرش 9 متری صدق نمی کند و قیمت این فرشحدودی بین فرش 6 متری و فرش 12 متری می باشد که علت وجود نداشتن قیمت حدودی آن نسبت به فرش شش متری و فرش دوازده متری ، بافته شدن پنجاه سانتی متر برزنت در کنار فرش ماشینی نه متری می باشد ، بافته شدن برزنت بر روی فرش 9 متری نیز به این علت است که برایبافت فرش ماشینی 9 متری از دستگاه بافتی استفاده میشود که 3 متری می باشد و بعد از بافته شدن فرش عرض آن 2.5 متر خواهد بود که برای کامل شدن عرض فرش جهت 9 متری شدن آن نیاز به نیم متر دیگر خواهد بود که با بافت برزنت در کناره فرش صورت میگیرد .

مهم ترین عوامل تاثییر گذار در قیمت فرش

*طرح و نوع طراحی فرش

*نوع چله

*محل بافت و منطقه بافت شده

*اصالت و ظریف بودن فرش

*کیفیت مواد به کار رفته

*رجشمار فرش

*تناسب پالت رنگها

*سلیقه وبه روز بودن طرح ها

*ابعاد فرش

*جنس مورد نظر پسند بازار فروش باشد

*تعادل در عرضه وتقاضا

فرش به علت هویت هنری و فرهنگی خود  و از جهت  این که یک کار هنری برجسته است , به هیچ عنوان  نمیتوان برای آن ارزش و قیمت  مشخص و ثابتی تعیین کرد زیرا یک هنری است که ارزش گذاری آن بی انتهاست  .

تاثیر جنس نخ بر روی قیمت فرش
برای بافت فرش های ماشینی از نخ های مختلفی استفاده میکنند که از جمله این نخ ها نخ آکریلیک هیت ست ، نخ پلی استر ، نخ آکریلیک و همچنین نخ bcf می باشد که نوع و جنس نخ تاثیربه سزایی  بر روی قیمت فرش های ماشینی دارد . از با کیفیت ترین نخ های استفاده شده برای فرش های ماشینی ، نخ آکریلیک هیت ست می باشد که این نخ به خاطر کیفیت بالایی که برخوردار می باشد نسبتا دارای قیمت بالاتری نیز می باشد.

تاثییر تعداد رنگ در قیمت فرش

از عوامل دیگر تاثیر گذار قیمت فرش ، تعداد رنگ می باشد که فرش های عرضه شده ماشینی معمولا با تعداد رنگ 8 ، 10 و 12 می باشد هر چه تعداد رنگ بالاتر باشد فرش زیباتر و قیمت آن فرش نیز بالاتر خواهد بود.

ازجمله موارد دیگری که در قیمت فرش تاثییر دارد تراکم و بافت فرش است امروزه با توجه به رشد تکنولوژی بافت فرش و پیشرفت دستگه های بافت ما شاهد افزایش میزان تراکم بافتها هستیم ..این میزان تراکم زیبایی خاصی را برای فرش به ارمغان می آورد و میتواند در قیمت آن هم تاثییر بگذارد .

 

برای مشاهده محصولات ما وارد لینک زیر شوید 

http://delsacarpet.com

برچسب ها:
مدیرسایت 1396/09/29
دیدگاه شما
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید