روانشناسی رنگ در فرش ماشینی

2100 بازدید
روانشناسی رنگ در فرش ماشینی
  • توضیحات

    از مهمترین موارد تاثیر گذار در طرح و جلوه  فرش ماشینی ، رنگ آن می باشد که رنگ فرش از عوامل تاثیر گذار بر روی احساسات فرد می باشد و استفاده از رنگ مناسب فرش ماشینی در دکوراسیون باعث میگردد که فضای خانه بسیار دل انگیز تر شود و آرامشی در آن حاکم باشد . بازی رنگها میتوانند نقش مهمی در روان انسانها ایجاد کنند ...

  • تماس با کارشناسان ما

    تلفن ثابت : 03154750013

    تلفن همراه : 09123893187

    ایمیل : info[@]delsacarpet.com

روانشناسی رنگ در انتخاب فرش ماشینی

از مهمترین موارد تاثیر گذار در طرح و جلوه  فرش ماشینی ، رنگ آن می باشد که رنگ فرش از عوامل تاثیر گذار بر روی احساسات فرد می باشد و استفاده از رنگ مناسب فرش ماشینی در دکوراسیون باعث میگردد که فضای خانه بسیار دل انگیز تر شود و آرامشی در آن حاکم باشد . بازی رنگها میتوانند نقش مهمی در روان انسانها ایجاد کنند 

رنگها به دو نوع گرم و سرد طبقه بندی می شوند که رنگهای نارنجی ، قرمز و همچنین زرد از رنگهای گرم بوده و رنگهای آبی ، بنفش و سبز از جمله رنگهای سردهستند

انتخاب طرح فرش  و رنگ فرشدرفرهنگ ها ومنطقه های مختلف فرق دارد و با توجه به خلق وخوی افراد آن منطقه فرق میکند.سلیقه های متفاوت بنا به علایق مشتری فرق دارد
مثلا اروپاییان در انتخاب نوع فرش ، از فرش های کمرنگ استفاده میکنند ولی عربها از فرش قرمز استفاده می کنند. تضاد این رنگبندی ها بستگی به نوع فرهنگ سلیقه ای آن کشور میباشد که هر کشوری به نوبه خود طالب اجناس مختلفی هستند .

معمولا افراد براي بالابردن سطح انرژي و آرام شدن به حياط خانه رفته و با ديدين گل و گياهان و رنگ هاي طبيعي حال و هوايش را عوض مي کند.همان طور که فرش بيشترين فضاي خانه را در بر مي گيرد اولين وسيله اي است که ما بيشتر به آن نگان مي کنيم و از طرح و رنگ آن لذت مي بريم

رنگ فرش تاثير زيادي بر فضاي اتاق دارد و مي تواند يک فضاي کوچک را بزرگ نشان دهد تغییری که با انتخاب درست یک فرش با رنگ مناسب حاصل میشود ما را در جهت فضایی دل انگیز تر هدایت میکند  يا بالعکس . در نتيجه ديگر نيازي به نوسازي يا جا به جايي ديوار ها و هزینه های اضافی نيست و تنها با خريد يک فرش با طرح و رنگ مناسب  میتوان فضا را به دلخواه مطابقت داد.

انواع رنگها و نوع جلوه دادن آنها به محیط 

فرش ماشيني زمينه زرد : رنگ زرد در فرش ماشيني نشانه نور و روشنايي و همچنين مظهر دانش و دانايي باشد

فرش ماشيني زمينه سبز : رنگ سبز در فرش نشان دهنده اميدواري و آرامش است رنگ سبز به انسان روح میدهد  فشار خون را کاهش میدهد و مسکن آرامش اعصاب است .اين رنگ از مخلوط دو رنگ زرد و آبي به وجود مي آيد .

فرش زمينه سرمه اي : به دليل انرژي زياد باعث از بين بردن استرس و ناراحتي مي شود و نگاه کردن به فرش سرمه ای سبب شادی میشود این رنگ از مخلوط دو رنگ سبز و آبي تشکيل شده است.

فرش زمينه کرم : رنگ کرم از مخلوط دو رنگ زرد و سفيد به وجود آمده است لطافت رنگ کرم باعث ست شدن بیشتر لوازم در محل مورد نظر میباشد .

فرش ماشيني زمينه بنفش : رنگ بنفش در فرش ماشيني سبب آرامش و تصفيه خون شده و همچنين نشان دهنده بي خبر بودن است.

فرش ماشيني رنگ نارنجي : رنگ نارنجي از مخلوط دو رنگ زرد و قرمز تشکيل شده است که سبب انرژی مضاعف در انسان مي شود و هرچه مقدار رنگ قرمز بيشتر شود فرش پر رنگ تر شده و باعث کاهش خستگی میشود فرشهای قرمز انتخابی مناسب برای فصلهای زمستان هستند .

فرش ماشيني زمينه آبي : رنگ آبي در فرش باعث تسلط بر اعصاب و ايجاد نيروي دفاع مي شود.رنگ آبي نشان دهنده روح و معنويت مي باشد.

از عوامل مهم هنگام انتخاب رنگ فرش ماشینی با توجه به روانشناسی می توان به سلیقه ، مکان خانه ، وضعیت درامد ، طریقه زندگی کردن ،آشنایی با نوع رنگ ,آموزش درست ست کردن کردن اصول در محل مورد نظر , وضعیت هوا و مکانی که قرار است فرش در آن قرار داده بشود می باشد.

برای اینکه این مطلب بهتر متوجه بشوید آن را با یک مثال مطرح میکنیم ، انسان ها در زمان شادی ونشاط زمانی که هیاهو دارند تمایل به خرید فرش با رنگهای شادتر را دارند در اروپا از فرش هایی که کم رنگ می باشد و همچنین ساده استفاده میکنند و همچنین مثال دیگر این است که در زمانی که وضعیت درآمدی مناسب نباشد مردم باز هم به سمت فرش هایی می روند که رنگ کمتری در آن به کار گرفته شده باشد .نوع سطح درآمد افراد هم میتوان آنها را در انتخاب فرش بیشترهدایت کند .

با انتخاب درست و چیدمان رنگها کنار هم محیطی دلپذیر برای خود و افراد خانواده مهیا کنید.

 

برای مشاهده محصولات ما وارد لینک زیر شوید :

http://delsacarpet.com

 

 

 

برچسب ها:
مدیرسایت 1396/09/30
دیدگاه شما
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید