فرش مناسب برای اتاق کودک

1961 بازدید
فرش مناسب برای اتاق کودک
  • توضیحات

    یکی از مهمترین واصلی ترین  لوازم ضروری در اتاق بچه ها فرش می باشد . فرش اتاق کودک باید دارای لطافت و نرمی خاصی باشد و از بچه در مواقع خطر محافظت کند الیاف نرم فرش باعث آسیب جدی بچه ها نمیشود از آنجا که بچه ها بیشتر در معرض حساسیت و آلرژی هستند باید فرشی رابرای اتاق کودکمان انتخاب کنیم که کیفیت بسیار بالا و ضد حساسیت و آلرژی باشد فرش اتاق کودک بهتر است از طرح های کارتونی و جذاب استفاده شود تا روحیه بچه ها را بهتر کند و علاوه برآن فرشکودکباید جنبه آموزشی داشته باشد و هیجان انگیز باشد 

  • تماس با کارشناسان ما

    تلفن ثابت : 03154750013

    تلفن همراه : 09123893187

    ایمیل : info[@]delsacarpet.com

یکی از مهمترین واصلی ترین  لوازم ضروری در اتاق بچه ها فرش می باشد . فرش اتاق کودک باید دارای لطافت و نرمی خاصی باشد و از بچه در مواقع خطر محافظت کند الیاف نرم فرش باعث آسیب جدی بچه ها نمیشود از آنجا که بچه ها بیشتر در معرض حساسیت و آلرژی هستند باید فرشی را برای اتاق کودکمان انتخاب کنیم که کیفیت بسیار بالا و ضد حساسیت و آلرژی باشد فرش اتاق کودک بهتر است از طرح های کارتونی و جذاب استفاده شود تا روحیه بچه ها را بهتر کند و علاوه برآن فرشکودکباید جنبه آموزشی داشته باشد و هیجان انگیز باشد 

دکوراسیون اتاق کودک باید با روحیات و ویژگی های کودکان سنخیت داشته باشد چون این امر باعث تاثیرگذاری در روحیات کودک عزیزتان میشود . یکی از نکات حایز اهمیت استفاده درست از تطابق دادن رنگها و لوازم اصلی اتاق کودک است .

ممکن است آخرين چيزي که براي تکميل اتاق کودک، به ذهن خانواده برسد، يک فرش براي کف اتاق او باشد، اما گزینه آخري بودن، دليل کم اهميت بودن نيست. انتخاب و خريد فرش هم مانند سایر وسیله ها قلق ها و بايدها و نبايدهاي خودش را دارد ,و اگر در انتخاب آن توجه ویژه ای شود حتما فضا را دلنواز تر میکند . یکی از مهم ترین و جذاب ترین بخش در نوپایان راه رفتن است که برای تکرار آن هر روز مشتاق تر از قبل برای راه رفتن تمرین میکنند بنابراین انتخاب فرش مورد نظر میتواند احتمال خطرات احتمالی را کاهش دهد .

روانشناسان معتقدند که تا قبل از ۲ سالگی مهم ترین  و اصلی ترین ویژگی برای اتاق کودک آرامش و ثبات است، چرا که هرتغییر و حذفی در اتاق کودک در ذهن او به معنای نابودی آن شیء است. بنابراین نمی تواندیک نقشه ذهنی درست با چیدمان ثابت در ذهن خود بسازد ، در نتیجه اگر ثبات نباشد کودک احساس امنیت  نمی کند و نمی تواند با فضا رابطه برقرار کند .

برای انتخاب فرش کودک بهتر است از نقش و نگارهای شاد استفاده کرد بهتر است از رنگهایی با قالب رنگبندی متنوع و طرحهای خاص در اتاق کودکان استفاده کرد که این امر در افزایش انرژی کودکان تاثییر بسزایی دارد .

فرش اتاق کودک پسر با دختر فرق دارد این تفاوت تنها در رنگبندی نیست اصولا رنگهای سرد برای پسران و رنگهای گرم برای دختران گزینه مناسبی است رنگهای سرمه ای و خاکستری ویشمی و...از جمله رنگهای سرد هستند و رنگهای نارنجی و قرمز و صورتی رنگهای گرم .

ضد آلرژی بودن فرش هم از جمله موارد مهمی است که باید به آن توجه کرد الیاف فرش نباید حساسیت زا باشد کودکان در سنین پایین به دلیل نداشتن مقاومت جسمی زیاد بیشتر در معرض خطر قرار دارند ,بنابراین در خرید فرش برای اتاق کودک به ضد حساسیت بودن و آلرژی زا نبودن فرش توجه کنید .

از جمله موارد دیگر در فرش کودک قابل شست وشو بودن آن است بهتر است حداقل هر 2ماه یک بار فرش شسته شود تا میکروب زدایی نکند هنگام خرید از کیفیت نخهایی که استفاده شده است اطمینان حاصل کنید تا در مواقع شست و شوی آن با مشکل مواجه نشوید

موقع انتخاب رنگ فرش اتاق کودک، قطعا باید به بقيه بخش هاي دکوراسيون اتاقش هم دقت کنيد. رنگ پرده ها، رنگ ملحفه هاي روي تخت، رنگ سرويس خواب و کمد و حتي رنگ ديوارها، در اين زمينه مي توانند راهنماي خوبی باشند برای ادامه کار ، اما يادتان باشد که بهتر است رنگ فرش را تيره انتخاب کنيد. مثلا اگر در اتاق کودک، رنگ سبز روشن، غالب است، مي توانيد سراغ يک فرش به رنگ سبز تيره يا حتي سرمه اي برويد، زيرا فرش، به دليل اين که زير پاست، خيلي زود چرک مي شود و استفاده از رنگ هاي چرک تاب، بهتر است.

 

برای مشاهده محصولات وارد لینک زیر شوید :

http://delsacarpet.com

 

 

 

 

برچسب ها:
مدیرسایت 1396/10/02
دیدگاه شما
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید