چگونه سوختگی فرش را از بین ببریم ؟

18364 بازدید
چگونه سوختگی فرش را از بین ببریم ؟
  • توضیحات

    از جمله سوالاتی که بعد از سوختگی فرش ماشینی پرسیده می شود این است که سوختگی فرش را چگونه برطرف کنیم  .در صورتی که سوختگی بر روی فرش ماشینی  توسط ذغال باشد ، شما باید در مرحله اول پرز های فرش که دارای سوختگی می باشد را قیچی نمایید ...

  • تماس با کارشناسان ما

    تلفن ثابت : 03154750013

    تلفن همراه : 09123893187

    ایمیل : info[@]delsacarpet.com

از جمله سوالاتی که بعد از سوختگی فرش ماشینی پرسیده می شود این است که سوختگی فرش را چگونه برطرف کنیم  .در صورتی که سوختگی بر روی فرش ماشینی  توسط ذغال باشد ، شما باید در مرحله اول پرز های فرش که دارای سوختگی می باشد را قیچی نمایید و سپس بر روی جای سوختگی زغال روی فرش ، یک لایه شامپوی فرش بریزید و بعد از اینکه شامپو فرش بر روی قالی ماشینی خشک شد ، می توانید آن را جارو کنید. اگر هنوز جای سوختگی بر روی فرش وجود داشت شما می توانید از یک رنگبر ضعیف فرش نیز استفاده کنید. به این نکته توجه داشته باشید که نباید فرش بیش از حد خیس بشود و از صابون نیز برای فرش نباید استفاده کنید. در این مرحله شما می توانید یک جسم ( بهتر است دارای وزن زیادی نیز باشد ) را زیر فرش ماشینی قرار بدهید تا فرش بالا قرار بگیرد و عملیات خشک کردن فرش نیز زودتر انجام بشود. در صورتی که سوختگی فرش ماشینی به صورت عمیق باشد ، برای رفع آن شما نیاز خواهید داشت که فرش را به رفوگر بدهید تا ترمیم سوختگی فرش را انجام بدهد ، در غیر این صورت می توانید از روش گفته شده استفاده کنید.

ترمیم سوختگی فرش با اتو *

اگر میزان سوختگی سطحی  بود و فقط در اثر سوختگی روی فرش لکه زرد رنگ ایجاد شد، از یک پیاز کمک بگیرید ابتدا  یک پیاز را به دو قسمت تقسیم کنید و روی محل لکه بگذارید. بعد آن را با سرد خیس کنید و بشویید تا لکه و سوختگی برطرف شود، اما در صورتی که سوختگی عمیق باشد برای ترمیم سوختگی فرش با اتو بهتر است آن را برای رفو به قالیشویی بسپارید، اما در مورد موکت می توانید با کمک کاتر آن بخش را ببرید و موکت تازه ای جایگزین آن کنید، بعد از چسباندن موکت تازه سطح آن را با جارو برقی جارو بکشید تا یکدست شود 

*سوختگی فرش با شمع

در صورتی که سوختگی فرش به خاطر ذوب شدن شمع بر روی فرش باشد باید بلافصله آن را پاک نمایید و شمع آب شده که هنوز بر روی فرش ماشینی خشک نگردیده را می توانید به وسیله یک دستمال و یا حوله از جنس کتان خشک نمایید. به این نکته توجه داشته باشید که هیچگاه نباید دستمال بر روی آن مالش داده بشود و باید تنها در جهت خشک کردن از دستمال استفاده نمایید که با فشار دادن  دست بر روی قسمت مورد نظر خشک کردن آن را انجام دهید .

از روش های دیگر در جهت از بین بردن لکه شمع  ساختن لکه بر سوختگی فرش می باشد. برای ساخت لکه بر فرش شما می توانید ، کمی مایع ظرفشویی را برداشته و آن را مخلوط با آب کنید .به این نکته توجه داشته باشید که نباید خیسی زیاد باشد و شما می توانید آن را به وسیله آب پاک سازی کنید تا به صورت کامل لکه سوختگی شمع بر روی فرش رفع بگردد.

 

در مورد لکه موکت هاي پشمي از آب ولرم استفاده کنيد. هرگز از آمونياک يا لکه برهاي داراي ترکيبات شیمیایی که به بافت موکت آسيب مي رساند، استفاده نکنيد.

موکت ها و پادري هاي داراي الياف گياهي مانند کنف داراي الياف زبر و سخت بوده، در مقايسه با موکت هاي پشمي و موکت هاي داراي مواد مصنوعي مقاومت کم تري در برابر لکه دارند.
بعد از، از بين بردن لکه، قسمت خيس شده را سريع با فن يا سشوار و حرارت کم خشک کنيد.

سوختگي لکه شمع در فرش ها و موکت هاي پرزدار را با يک قاشق بتراشيد.
سپس روي لکه دستمال کاغذي يا پارچه سفيد گذاشته، با حرارت کم اتو بکشيد. زماني که موم کاملا جذب شد، دستمال را برداريد.

 

برای مشاهده محصولات ما وارد لینک زیر شوید 

http://delsacarpet.com

برچسب ها:
مدیرسایت 1396/10/16
دیدگاه شما
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید