سجاده

1964 بازدید
 سجاده
  • توضیحات

    به فرش سجاده ای، فرش مسجد هم گفته می شود، همان طور که از اسم آن پیداست تشکیل شده است از دو واژه سجاده+فرش که یک اسم مرکب است.  که هردو معنای مستقل دارند. از فرش های سجاده ای برای نظم دادن و یکدست شدن مساجد استفاده میشود ..سجاده ها در انواع طرح ها و رنگهای مختلف بافت میشود .از لحاظ کیفیت هم با هم فرق دارند و درجه بندی هستند ......

  • تماس با کارشناسان ما

    تلفن ثابت : 03154750013

    تلفن همراه : 09123893187

    ایمیل : info[@]delsacarpet.com

فرش سجاده ای

به فرش سجاده ای، فرش مسجد هم گفته می شود، همان طور که از اسم آن پیداست تشکیل شده است از دو واژه سجاده+فرش که یک اسم مرکب است.  که هردو معنای مستقل دارند. از فرش های سجاده ای برای نظم دادن و یکدست شدن مساجد استفاده میشود ..سجاده ها در انواع طرح ها و رنگهای مختلف بافت میشود .از لحاظ کیفیت هم با هم فرق دارند و درجه بندی هستند .

فرش خوب به 5 درجه تقسیم بندی می شود.

در این میان فرش های سجاده ای درجه یک یا ممتاز لازم است دارای خصوصیات بارزی باشد و هیچ گونه ایراد یا نقصی در آن وجود نداشته باشد. به چند مورد از ویژگی های فرش سجاده ای درجه یک(ممتاز) اشاره می شود:

عدم استفاده از نخ های معمولی: عموماً در فرش های ماشینی درجه یک از نخ های هیت ست شده استفاده می شود که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و پرزدهی کمتری نسبت به نخ های معمولی دارد.  همچنین باعث می شود زیردست فرشها یکسان و یکنواخت به نظر برسد.

نقشه ی استفاده شده مناسب و اندازه است.

به طور کلی ابعاد فرش ها از حد استاندارد خارج نمی شود و این اختلاف تا ±۵% برای طول قالی مجاز است.

اندازه چسب آهاری که برای فرش های ماشینی استفاده می کنند مناسب با استاندارد تعیین شده است. به کارگیری بیش از حد ممکن است باعث معیوب و خراب شدن زیردست فرش ماشینی شود.

اختلاف ارتفاع خاب قالی بیشتر یا کمتر از ۱۰% نیست.

جای هیچ گونه تیغ خوردگی بروی فرش وجود ندارد.

مقدار استفاده شده ی نخ های خاب کسری یا اضافی ندارد.

پارگی، سوراخی، وصله در فرش های درجه یک مشاهده نمی شود.

در زیر فرش ها آثاری از قلاب خوردگی وجود ندارد و در هیچ بخش از قالی سر نخ ها قابل رویت نیست.

ریشه های فرش در جای تعیین شده قرار می گیرد. (این ریشه ها  طول و فاصله مشخصی دارد و در یک راستا هستند.

پرداخت سجاده فرش های ماشینی درجه یک به درستی انجام می گیرد و به هیچ وجه  فرش راه راه به نظر نمی رسد و در محل های مختلف پرزها کوتاه بلند دیده نمی شود.

هیچ جای خالی روی فرش دیده نمی شود.

دو رنگی یا چند رنگی نیز به وجود نمی آید.

سجاده فرش  یا فرش سجاده ای ، فرش نمازخانه، فرش مصلی،فرش مسجد  از دیگر نام هایی ست که برای فرش سجاده ای به کار گرفته می شود ولی به طور معمول عموم مردم برای این کالا از واژه فرش سجاده ای استفاده میکنند.

 

برای مشاهده محصولات بیشتر وارد لینک زیر شوید

http://delsacarpet.com 

برچسب ها:
مدیر سایت 1396/12/05
دیدگاه شما
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید